صفحه در حال بارگذاری
لطفاً صبر کنيد...
سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای فارس
مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان لارستان بزرگ
امروز دوشنبه 3 تیر ماه 1398
ورود به سیستم -کارمندان
کاربر مهمان خوش آمدید
وب سایت رسمی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان لارستان بزرگ
رونق تولید
     


عناوین سایت
موقعیت مرکز

محاسبه قبولی در آزمون

کارآموز محترم :
لطفاً برای محاسبه نمره نهائیتان،نمره کتبی و نمره عملی خود را در کادر های زیر وارد کنید
سپس بر روی دکمه محاسبه کلیک نمائید.


نمره کتبی
نمره عملی

جستجو در سایت

آمارهای بازدید سایت
بازدید امروز305 نفر
بازدید دیروز160 نفر
بازدید این هفته4854 نفر
بازدید هفته قبل5354 نفر
بازدید این صفحه3297 بار
کاربران آنلاین10 نفر
بازدید کل سایت306707 نفر
درباره ما
تاریخچه مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان لارستان بزرگ

1-مقدمه:

عصر کنونی بیش از هر زمان مصادف با پیشرفت سریع تکنولوژی و تحول در بینش و استراتژی هاست و نیروی انسانی به عنوان یکی از ذخایر ارزشمند جوامع نقش بی بدیلی در توانمندی جامعه برای حل مسائل اقتصادی و اجتماعی و دستیابی به رشد و توسعه پایدار ایفا می کند و در سطح سازمان ها نیز کارآمدی تا حد زیادی معطوف به تجهیز افراد به آخرین مفاهیم مرتبط با دانش حرفه ای و مهارت های فنی روز است.

در این راستا آموزش های فنی و حرفه ای همگام با آموزش های عمومی که در پرورش شخصیت و منش افراد مؤثر هستند، به تقویت توانایی درک ، سازگاری با محیط های گوناگون و افزایش قابلیت های حرفه ای و ضریب بهره وری کمک می کند.

در شرایط فعلی جهان هر گونه استراتژی در زمینه توسعه منابع انسانی به طور اعم و آموزش فنی و حرفه ای به طور اخص بایستی تاکید بر مزیت های رقابتی، جذاب بودن برای جوانان جویای مهارت و اشتغال، متناسب بودن با فن آوری های روز و نیازهای رو به تزاید بازار به نیروی ماهر از ابعاد گوناگون داشته باشد. یکی از دلایل عمده این تاکیدات ارتباط نزدیک بین آموزش حرفه ای و توسعه منابع انسانی و اصول یادگیری مهارت را به عنوان کلید رشد اقتصادی و رقابت آمیز می دانند که با تمرکز یادگیری کاربردی نه تنها افراد را برای کار آماده می سازد بلکه در پیش گرفتن سیاست فعال در تربیت نیروی کار ماهر، افرادی را برای احراز شغل و حرفه متناسب با برنامه ها و نیازهای توسعه و اقتصادی جدید روانه بازار کار می کند.

2- تاریخچه:

بنای اولیه این مرکز در اوایل دهه 60 و با همت بلند مردم فهیم ، خیراندیش و نیکوکار و حمایت و پیگیری مسئولین محترم، روحانیت معظم به خصوص مرحوم آیت ا... العظمی آیت اللهی (ره) امام جمعه فقید لارستان و معتمدین شهرستان گذاشته شد و یک بار در سال 1373 به صورت دو منظوره با حرفه های خیاطی زنانه ، حسابداری، رایانه و نقشه کشی ساختمان توسط آقای کمالی وزیر محترم کار و امور اجتماعی وقت افتتاح گردید و بار دیگر نیز پس از احداث، تجهیز و راه اندازی کارگاه های فنی و صنعتی در سال 1379 با حضور آقای مهندس سرخو معاون محترم وزیر و ریاست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به صورت دو مرکز مستقل برادران و خواهران افتتاح و به بهره برداری رسید.

این مرکز در حال حاضر با 8900 مترمربع مساحت و 3900 مترمربع زیر بنا دارای 9 کارگاه آموزشی در مرکز برادران و 6 کارگاه آموزشی در مرکز خواهران ، واحد سمعی و بصری ، سالن اجتماعات، سالن جلسات ، کتابخانه  نمازخانه ، خوابگاه شبانه روزی، سالن غذاخوری به صورت شبانه روزی به کارجویان و مهارت آموزان خدمات آموزشی ارائه می نماید.

3- شرح وظایف:

-به موجب مواد 107 و 108 قانون کار جمهوری اسلامی ایران، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور عهده دار آموزش جوانان و کارجویان غیر ماهر و بازآموزی و ارتقاء مهارت کارگان شاغل و تربیت و تامین مربیان فنی و حرفه ای است.

-بر اساس تبصره 3 ماده 9 قانون بیمه بیکاری و آیین نامه مربوط به این سازمان موظف به بازآموزی و تجدید مهارت کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری  مبتنی بر نیاز بازار کار می باشد.

-با استناد ماده 8 آیین نامه مرتبط با نظام آموزش متوسطه شاخه کار-دانش(قانون اهداف و وظایف وزارت آموزش و پرورش ، این سازمان با همکاری وزارتخانه ها، سازمان ها و مراکز تولیدی و آموزشی در اجرای نظام جدید آموزش متوسطه موظف به آموزش دانش آموختگان شاخه کار و دانش و آزمون و ارائه گواهینامه مهارت با دانش آموزان فارغ التحصیل این شاخه می باشد.

-به موجب تبصره 11 قانون کار جمهوری اسلامی ایران و آیین نامه نحوه تشکیل و ادراه آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد و مؤسسات کارآموزی آزاد ، سازمان موظف به ارایه پروانه تاسیس این آموزشگاه ها و مؤسسات به اشخاص حقیقی و حقوقی و نظارت بر نحوه اداره آنها و آموزش در این آموزشگاه ها و مؤسسات و آزمون و ارایه گواهینامه به کارآموزان آموزش دیده آنها می باشد.

-براساس تبصره 3 ماده 16 قانون نظام صنفی و آیین نامه اجرایی این تبصره، آزمون و تشخیص و تعیین صلاحیت فنی و میزان مهارت کارگران فنی واحدهای صنفی بر عهده سازمان می باشد.  

4- اهداف کلان سازمان:

آموزش های مهارت و فناوری به عنوان یکی از ارکان اصلی توانمندسازی سرمایه های انسانی، امکان ثروت آفرینی و قابلیت دسترسی همگانی را در خصوص تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآفرین، متناسب با استعدادهای افراد و نیاز بازار کار توامان با استفاده بهینه از ظرفیت بخش های مختلف بومی اعم از دولتی و غیر دولتی فراهم می آورد

اهمیت یافتن دو رکن اساسی توسعه یعنی مهارت و فناوری ، یکی از اولویت های راهبردی برای سرآمدی کشورمان در منطقه و جهان است تا با ساماندهی و تبیین یک ساختار آموزشی در حوزه کاربرد عملی از علوم، در قالب نظام آموزش مهارت و فناوری و در کنار نظام صلاحیت حرفه ای و نظام شرایط احراز اشتغال، توانمند سازی و به کارگیری مطلوب نیروی انسانی را ممکن سازد.

سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به منظور بسترسازی اجرای نظام جامع مهارت و فناوری ، با توجه به اسناد راهبردی کشور همچون سند چشم انداز، سیاست های کلی نظام اداری و اشتغال ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، برنامه پنجم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی ، قانون مدیریت خدمات کشوری ، نقشه جامع علمی کشور، سند تحول اداری و قانون حمایت از شرکت دانش بنیان و با نگاه به منشور کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اقدام به تدوین سند راهبردی مهارت و فناوری نموده است. این سند مشتمل بر 9 راهبرد و 39 سایت به شرح ذیل می باشد .

1-حضور مؤثر در عرصه های بین المللی

2-طراحی و استقرار نظام جامع مهارت و فناوری

3-توسعه و ارتقاء آموزش های مهارتی

4-تحقق عدالت اجتماعی

5-توسعه مشارکت ذینفعان

6-استانداردسازی، اصلاح و بهبود روش ها و فرآیندها

7-جذب مربیان توانمند، ارتقاء و توانمندسازی منابع انسانی سازمان

8- توسعه و ارتقاء بهره وری منابع مالی سازمان

9-توسعه فعالیت های فرهنگی  لطفاً نظرات خود را درباره این صفحه شرح دهید
*نظر شما :
درصورت تمایل نام و شماره تلفن خود رابنویسید
نام :
شماره تلفن یا ایمیل :
کد امنیتی :captcha       
لطفاًکدامنیتی بالارا
درکادر روبرو بنویسید
 
اطلاعیه های مهم

عملکرد مرکز آموزش فنی و حرفه ای لارستان در دولت تدبیر وامید


عملکرد مرکز آموزش فنی و حرفه ای لارستان در دولت تدبیر و امید


بازدید همگانی


پیام ریاست محترم سازمان به مناسبت 6 مرداد


طرح های پژوهشی


پیام ریاست محترم مرکز آموزش فنی و حرفه ای لارستان بزرگ به مناسبت افتتاح سایت این مرکز


آرشیو کامل          

تصویر روز

نظر سنجی

این وب سایت به چه میزان جوابگوی نیازهای شما بوده است؟

عالی
خوب
متوسط
ضعیف
 
ارتباط باما

شماره های تماس:
رئیس مرکز : 1156 5225 071
مسئول آزمون : 8604 5224 071
فکس : 1156 5225 071
سامانه شهروند الکترونیک :
کلیک کنید -> tvtof.ir
آدرس:
شهرستان لارستان- شهرجدید- بلوار شهید ساریخانی- خیابان معلم 4- جنب خوابگاه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی لارستان- مرکز آموزش فنی و حرفه ای لارستان